fbpx

Festivali ööklubi toimub kahel ööl kahes saalis

Mõlemal ööl, pärast Piiskopilinnuses toimuva programmi lõppu, avab Haapsalu Kultuurikeskuses uksed Augustibluusi ametlik ööklubi. Rõdusaalis toimub traditsiooniline bluusijämm, fuajees ja siseõues hoiab peotuju üleval DJ. Avatud on kohvik ja baarid, sissepääsu juures ilutseb uhke fotosein, kus end koos kaaslastega jäädvustada saab.

Reedel vastu laupäeva juhatab rõdusaalis Friday Night Live Jam Session’i sisse Jimmie Bluesman & Cathouse (USA/EST). Tänavu 82-aastaseks saav Bluesman astus Augustibluusil esimest korda üles juba aastal 1999 ning käesoleva aastatuhande esimesel kümnendil polnud vist ühtegi Augustibluusi, kus mees poleks laulnud. Cathouse’i liikmetega ollakse vanad sõbrad, koos on mängitud palju aastaid ja salvestatud on ka ühine stuudiolbum.

Kogu ülejäänud majas ning populaarses siseõues kostab esimesel ööl kella neljani plaadimuusika, DJ-puldis Robert Kõrvits. Igapäevaselt raadiojaamas Rock FM hommikuprogrammi juhtiv mees on varem toimetanud ajakirja FHM, teinud telesaateid “ZTV” ja “Radar” ning mänginud basskitarri bändides Blind ja Dead Furies. Roberti plaadikohvri sisu on aga sama kirju, kui Kõrvitsate dünastia muusikaline taust.

Augustibluusi teisel ööl on rõdusaalis Saturday Night Live Jam Session’i lubanud sisse juhatada samal õhtul festivali pealaval esinenud Igor Prado ja Raphael Wressnig koos festivali programmijuhi, kitarrist Raul Ukareda ning USAst pärit trummari Mike Mileyga. Fuajees, baaris ja siseõues kostab aga varajaste hommikutundideni taas plaadimuusika. Festivali ööklubi DJ-puldis on sel ööl legendaarse hip-hop bändi Toe Tag asutajaliige Paul Oja. Alates 1996. aastast koos Henry Kõrvitsaga (aka Genka) bändi teinud muusiku plaadikohvrisse mahub sel korral rikkalik assortii kodu- ja välismaist muusikat ning mehe sõnul annab ta endast parima, et leida peo külalistele mitmekesine ja sobiv playlist, mille saatel mõnusasti aega veeta saab. Genka ja Paul Oja hiphop on alati olnud piire nihutav, eksperimenteeriv ja omanäoline ning neil on koos ette näidata hulgaliselt tunnustusi ja tiitleid, mille hulka kuuluvad ka mitmed Eesti Muusika Auhinnad nagu “Parim hiphop album” (2004, 2009, 2018) ning “Parim bänd” (2004). Augustibluusi ööklubis väljub Oja mugavustsoonist mängides žanriülest, väga head muusikat, et muuta seekordse Augustibluusi viimane öö unustamatuks.

Sissepääs festivali ööklubisse on festivali passi omanikele tasuta, uksel maksab pilet 15 eurot. Festivali passid on müügil Piletilevis: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/jazz-ja-bluus/festival-augustibluus-2022-76115/