fbpx

Festivali tutvustus ja ajalugu

26. augustil 1994. aastal toimus esimene Augustibluus – kontserdiõhtu, kus lavale astus kuus kodumaist ansamblit. Traditsioonile panid aluse haapsallased Gülnar Murumägi ja Roman Sultangirejev, alates 2008. aastast korraldavad festivali aga LAG Muusikaagentuur ja MTÜ Augustibluus. Tänavu tähistab Augustibluus oma 30. sünnipäeva!

Väikesest kohalikust ettevõtmisest on aastate jooksul välja kasvanud rahvusvaheline muusikafestival ning augusti esimesel nädalavahetusel koguneb Haapsallu tuhandeid inimesi, et saada osa suurest bluusipeost.

30 aasta jooksul on festivali külastanud kümned tuhanded muusikasõbrad ja sajad ansamblid kõikidelt kontinentidelt. Augustibluusi magnetiks on kujunenud festivalil valitsev positiivne õhkkond ning on öeldud, et festival muudab ligi 750-aastase ajalooga väikese Läänemere-äärse kuurortlinna kvaliteetsest meelelahutusest lugu pidava inimese jaoks justkui paradiisiks.

Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha ka Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. Festivali pealava kontserdid toimuvad traditsiooniliselt Haapsalu Piiskopilinnuses ning laupäeva päeval vanas raudteejaamas. Väiksemaid etteasteid saab nautida ka linnatänavail, restoranide ja suvekohvikute terrassidel, Haapsalu toomkirikus ja kultuurikeskuses.

Tere tulemast Haapsallu!