fbpx

Tere tulemast Haapsallu

Tere tulemast Haapsallu — Põhjamaade Veneetsiasse, nagu seda linna ikka kutsutud on.

1279. aastal asutatud linn on läbi aegade vastu võtnud kuninglikke kõrgusi ja vaimuhiiglasi, olnud suveparadiisiks külalistele nii idast kui läänest, põhjast ja lõunast. Haapsalu on ideaalne suvine sihtkoht inimestele, kes soovivad ennast mõnusalt tunda, kvaliteetselt aega veeta, hästi süüa ja juua, ilusas kuurortlinnas jalutada, ujuda ning kultuurisündmusi ja spaasid külastada.

Haapsaluga seostuvad iidsed lossivaremed ja toomkirik, kus augusti täiskuuöödel on võimalik kohtuda salapärase Valge Daamiga. Kolmest küljest merega piiratud linna rajati esimene mudaravila aastal 1825 ning Haapsalus käis oma tervist parandamas ja kuninglikku vaikelu nautimas kokku neli keisrit, kelle rivi lõpetas Nikolai II. Ka Vene keiser Peeter I käis kuurortlinnas ning seda juba 1715. aastal, kuid mitte puhkamas, vaid sõjasadamale sobivat kohta otsimas. Haapsalu tunnusehitised nagu 216 meetri pikkuse katusealuse perrooniga raudteejaam ja Eestis ainus algsel kujul säilinud puitpitsiline Kuursaal valmisid üheksatestkümnenda sajandi lõpus ja kahekümnenda alguses. Armsa kuurortlinna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad ka Kaldapromenaad koos Allikapaviljoni, paadisildade ja merre ankurdatava Jääkaru skulptuuriga.

Kui kontsertide vahel aega jääb, astuge sisse ka Haapsalu muuseumidesse ja galeriidesse, lugege kokku piiskopilinnuse vaateplatvormi trepiastmed ja mõõtke sammudega raudteejaama perrooni meetreid. Lubage endale ka maitsvaid kooke linna kohvikutes ja meenutage lapsepõlve “Iloni Imedemaal”. Ilusa ilmaga tasub end kindlasti vette kasta ka Paralepa rannas või Väikse viigi ääres, mis asub otse vanalinnas.

Tutvuge Haapsalu võimalustega lähemalt: www.visithaapsalu.com