Janis Vanadzins Band (LAT)

Jānis Vanadziņš on Läti bluusi grand old man. Eelmisel suvel Augustibluusil üles astunud Cement oli bänd, kus Jānis oma karjääri algusaegadel kaasa lõi. Bändide Kino, Nautilius Pompilus’e ja Akvarium’iga lava jagades sai ta suurte lavade kogemuse.

Pete Anderson’i bändis lihvis ta oma rock’n’roll’i oskusi ning koosseisuga Julia & Friends oli ta Läti kantrimuusika üks alusepanijaid. 1985. aastal korraldas Jānis esimese Läti bluusifestivali, esinedes seal ka oma bändiga. Jānise bändides on läbi aegade olnud liikmeteks paljud praeguse Läti bluusimaailma olulised muusikud. Öeldakse, et tal on hea maitse ning terav nina noorte andekate lauljate avastamisel.

Tegemist on mehega, kellel on seljataga väärikas ajalugu. Ta naudib esinemisi oma bändiga, kuid on alati ka väsimatu jämmija järelpidudel. Augustibluusile on Jānis Vanadziņš Band tulemas järgmises koosseisus:

Jānis Vanadziņš – kitarr, taustavokaal
Miķelis Vanags – kitarr, vokaal
Egils Rupenheits – trummid
Elizabete Made Leiškalne – vokaal

facebook

————————

Jānis Vanadziņš is the Grand Old Man of Latvian blues. Cement, who visited Augustibluus last summer, was one of his first bands. Sharing a stage with groups like Kino, Nautilius Pompilus and Akvarium gave Jānis a taste of performing on big stages.

He polished his rock’n’roll skills with with Pete Anderson band and was the one to start the Latvian country music scene with a group named Julia & Friends. The first Latvian blues festival, where he also played with his blues band, was organized by him in 1985. Many important and now famous musicians have been the members of Jānis’ bands. People say that he has an excellent taste and an eye for finding talented young singers.

Jānis Vanadziņš is a man with a dignified history. He enjoys performing with his band, but he is also an unstoppable companion in the late-night jam sessions. The members of the Jānis Vanadziņš Band are:

Jānis Vanadziņš – guitar, back vocals
Miķelis Vanags – guitar, vocals
Egils Rupenheits – drums
Elizabete Made Leiškalne – vocals