LAUPÄEV 06.08.2022

Sinine Laupäev: Taukar Goes Blues

EESTI

Laupäev, 06.08 / 21:30 / Piiskopilinnus

Karl-Erik Taukari soolokarjäär sai alguse aastal 2012 saate “Eesti otsib superstaari” finalistina. Tänaseks on laulvast basskitarristist saanud riigi enimnõutuimaid meesartiste, kes on andnud oma karjääri jooksul tuhandeid kontserte üle Eestimaa ning avaldanud kaks stuudioalbumit. Neil kõlavat muusikat on striiminguplatvormidel kuulatud üle 25 miljoni korra.

Oma karjääri jooksul on Karl-Erik Taukar saanud erinevaid muusika- ja televaldkonna tunnustusi. Nende hulgas ka kuus Eesti Muusikaauhinda, neli auhinda Raadio 2 Aastahitilt, kolm Kroonika Meelelahutusauhinda, Kuldse Plaadi ning EFTA Parima Meessaatejuhi tunnustuse. 

“Sinine Laupäev: Taukar Goes Blues” on ainukordne eriprojekt, kus Taukar koos erikülalistega toob Augustibluusi lavale valiku põnevaid töötlusi eesti bluusi kullafondi parimatest paladest. 

www | YouTube | YouTube | YouTube

REEDE 05.08.2022

Ariel Posen

KANADA

Reede, 05.08 / 23:15 / Piiskopilinnus

Ariel Posen, keda Rolling Stone Magazine peab “tänapäeva kitarrikangelaseks” ja kelle Music Radar on “maailma kümne parima rokkkitarristi” hulka valinud, on harvaesinevalt üksmeelselt armastatud nii kriitikute kui fännide hulgas.  Manitobas, Winnipegis sündinud Posen puutus muusikaga kokku alates esimestest eluaastatest, veetes suurema osa lapsepõlvest tuuribussis koos oma muusikutest vanematega. Arieli esimene instrument oli klaver, kuid otsus pühenduda jäägitult kitarrimängule sündis juba varakult, peamiselt kokkupuutest 90ndate grungega, aga ka The Beatlesi mõjul. Poseni firmamärk on ülivirtuoosne hingestatud improvisatsiooniline kitarrimäng ja avatud häälestuste kasutamine, kusjuures huvitav on asjaolu, et vasakukäelisena mängib ta kitarri nö “õigetpidi”.

Tuntuks sai Posen esmalt ülimenuka americana-bändi The Landreth Bros. kitarristina, mille kooseisus võideti mainekas Juno muusikaauhind ning pälviti kõikvõimalikku tunnustust üle maailma. Nüüd, kaks albumit üllitanud sooloartistina on Posen end tõestanud ka suurepärase laulja ja originaalse laulukirjutajana. Ariel Poseni muusika kulgeb sealpool žanripiire. See on traditsioonides juurduv aga väga tänapäevane, haarates mõjutusi nii rock’n’rollist, americanast, soulist, R&Bst kui ka biitlitest inspireeritud popist, ja olles kõige selle juures ainulaadselt omanäoline.

www | Facebook | YouTube | YouTube

REEDE 05.08.2022

Tad Robinson

USA

Reede, 05.08 / 21:00 / Piiskopilinnus

  • 10 Blues Music Awards nominatsiooni.
  • Tänase soul-bluusi üks juhtivaid hääli.

Manhattani juurte ja Indiana ning Chicago muusikalise kasvatusega Tad Robinson köidab muusikamaailma tähelepanu kümne Blues Music Awards (Bluusimuusika Grammyd) nominatsiooni ja arvukate plaadifirmades Severn Records ja Delmark Records välja antud suurepäraste albumitega.

Ta on lugematute USA ja rahvusvaheliste turneede veteran, mänginud enam kui kahekümnes riigis, esinedes enamikel olulisimatel rahvusvahelistel bluusifestivalidel.

Ülistiilsete suupillisoolodega, milles on tunda Big Walter Hortoni, Sonny Boy Williamsoni, Junior Wellsi ja James Cottoni mõjutusi ning laulumaneeriga, mida on võrreldud Otis Reddingi, Syl Johnsoni, Al Greeni ja Teddy Pendergrassiga on Robinson ajakirja Down Beat arvates jõudnud parimate elausolevate bluusilauljate nimekirja tippu”.

“Vaid vähestel õnnestub täiustada soul-bluusi laulmise pikkade traditsioonidega kunsti. Robinson on üks neist.”– DownBeat

YouTube | YouTube | www

REEDE 05.08.2022

Lore

EESTI / USA

Reede, 05.08 / 22:00/ Piiskopilinnus

Lore on Laura Reedi ja Laur Joametsa Nashville’i duo, mis segab grunge, bluusi ja roki elemente ehedateks elektrilisteks Americana hümnideks. Laura Reedi bluusilikult kähe vokaal ja Joametsa uskumatu kitarrimäng annavad kokku Lore’i kokteili, mis resoneerub suurepäraselt praeguste segaste aegadega: justkui sujuv purjetamine kesk laastavat kaost.

Lõuna-Aafrika päritolu Reed alustas tänavamuusikuna, hiljem on teinud koostööd funky-ikoonide George Clintoni ja Karl Densoniga ning kogunud tuntust sooloartistina. Aastal 2019 Nashville’i stuudios Sputnik Sound sooloprojekti salvestades puutus Laura kokku Joametsaga, kes tollal tuuritas koos Sturgill Simpsoni ja Drivin N Cryiniga ning salvestas oma instrumentaalplaati. Tegemist oli muusikaliste hingesugulaste teineteiseleidmisega. Koos moodustati duo, mis põhineb ühisel armastusel bluusi ja rock’n’rolli juurte vastu.

www | Facebook | YouTube | YouTube

REEDE 05.08.2022

The Cinelli Brothers

SUURBRITANNIA

Reede, 05.08 / 20:00 / Piiskopilinnus

Cinelli Brothers on üks tänapäeva põnevamaid Briti bluusbände, mille eestvedajaiks on Itaalia juurtega vennad Marco (kitarrist, laulja ja laulukirjutaja) ja Alessandro (trummar, taustavokaal ja arranžeerija) Cinelli. Bänd mängib peamiselt Marco Cinelli poolt kirjutatud Chess Recordsi, Staxi ja Motowni stiilis originaalloomingut, sekka imetlusväärselt ajastutruus vaimus esitatud bluusiklassikat.

Tegemist on sõna otseses mõttes bluusi tulevikku esindavate uue põlvkonna muusikutega, kelle siiras armastus autentse bluusi, souli ja R&B vastu lubab neil ilma mööndusteta taasluua seda kaasakiskuvat atmosfääri, mis tegi bluusist muusikaajaloo nurgakivi.

Aastal 2019 jõudis album ,,Babe Please Set Your Alarm” IBBA (Indipendent Blues Broadcasters Association) tabelis teisele kohale ja Marco Cinelli nimetati ajakirja Music Republic poolt aasta parimaks kitarristiks.

Bänd valiti aastatel 2020, 2021 ja ka käesoleval aastal UK Blues Awards nominendiks kategoorias ,,Aasta bluusibänd”.

Marco Cinelli – laul, kitarr
Alessandro Cinelli – trummid, taustalaul
Enzo Strano – bass
Tom Julian-Jones – suupill, kitarr

www | YouTube | YouTube

REEDE 05.08.2022

Spookyman & The All Nighters

ITAALIA

Reede, 05.08 / 19:00 / Piiskopilinnus

Spookyman & The All Nighters on laulja-kitarrist Giulio Allegretti, multiinstrumentalist Simone Scifoni, suupillimängija Andrea Di Giuseppe ja kitarrist Stefano Malatesta poolt loodud Itaalia rhythm’n’blues-bänd. Bändi stiilne eelmise sajandi 50ndate ja 60ndate hõnguga looming kutsub sisse elama inimlikesse probleemidesse ja kompama emotsionaalseid sfääre, mis meid kõiki argielus puudutavad.

www | Facebook | YouTube | YouTube

REEDE 05.08.2022

Ziggy Wild

EESTI

Reede, 05.08 / 18:00 / Piiskopilinnus

Jõuliselt kaasahaarav Ziggy Wild on 2012 aastal loodud rock bänd, mis on jäänud truuks vanakooli sound’ile. Bändi neljaliikmelist seltskonda iseloomustab mitmekülgsus, julgus ning metsik energia – täpselt nagu nende muusikatki. Kohati käre naisvokaal lisab erksust maskuliinse energia keskele.

Ziggy Wild on olnud soojendusesinejaks suurnimedel nagu Carlos Santana, Status Quo, Operation: Mindcrime ja esinenud mitmetel erinevatel festivalidel Eestis, Norras, Soomes, Hollandis kui ka Poolas.

2020 aastal osales Ziggy Wild oma singliga ‘’Lean on Me’’ Eesti Laulu võistlusel.

Spotify | YouTube | Facebook

LAUPÄEV 06.08.2022

Devon Allman Project feat. Larry McCray & JD Simo

USA

Laupäev, 06.08 / 23:00 / Piiskopilinnus

Paljude auhindadega pärjatud kitarrist, laulja ja laulukirjutaja Devon Allman on legendaarse The Allman Brothers’i asutaja Gregg Allmani poeg. The Devon Allman Project on kuueliikmeline superprojekt, kus lisaks Allmanile on kaastegevad kaks tänapäeva olulisimate bluuskitarristide hulka kuuluvad Larry McCray ja JD Simo.

Devon Allman on viimase 20 aasta jooksul vedanud mitut kaalukat bluusroki koosseisu, nagu Honeytribe, Royal Southern Brotherhood ja The Allman Betts Band, samuti mänginud 80ndate lõpus koos isaga The Allman Brothersis.

Arkansases sündinud ja Michiganis elav Larry McCray on auhinnatud teenekas kitarrist ja laulja, kelle mäng kulgeb Kolme Kuninga: B.B. Kingi, Freddie Kingi ja Albert Kingi parimates traditsioonides ning, kes oma üle 30–aastase karjääri jooksul kõigi nende kolmega koos on mänginud.

Chicagos sündinud ja Nashville’s resideeruv JD Simo on üks tänapäeva põnevamaid ja mitmekülgsemaid bluusrokist inspirireeritud kitarriste. Tema mäng on autentne, toores ja aus, tema tehnilised oskused ülimalt originaalsed ja leidlikud. JD on töötanud laulukirjutaja, kitarristi ja produtsendina nt koos Jack White’i, Tommy Emmanueli, Luther Dickinsoni, Dave Cobbi jpt. JD Simo on ka sooloartistina sage Euroopa ja Ameerika festivalide peaesineja.

www | www | www | Facebook | YouTube | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

Raphael Wressnig & Igor Prado

BRASIILIA / AUSTRIA

Laupäev, 06.08 / 20:00 / Piiskopilinnus

„Igor Prado on kõrgeima klassi kitarrist. Pole ime, et brasiillane pälvib USA-s Blues Music Awardsi nominatsiooni!“ (ajakiri Rolling Stone)

Igor Prado, Brasiiliast pärit jump bluesi meister, kes vasakukäelisena mängib kitarri tagurpidi ja peapeale pööratult, on sarnaselt Raphael Wressnigiga olnud rahvusvahelisel bluusiareenil tuntud tegelane juba üle 25 aasta. Prado mängus on Albert Kingi, Blind Willie Johnsoni ja Chuck Berry mõjutusi, kuid tema koleeriline mängumaneer on kordumatu. Prado jagab oma talenti võrdselt oma kahe kodumaa Brasiilia ja USA vahel, kus ta on kuulunud bluusi all-stars supergrupi Mannish Boys koosseisu ning salvestanud koos Curtis Salgado, Tia Carrolli, Lynwood Slimi, Whitney Shayga ja paljude teistega.

Ta on ka esimene lõuna-ameeriklane, kes teenis oma 2015. aasta albumiga “Way Down South” Blues Music Award nominatsiooni ja saavutas ka Living Bluesi raadioedetabelis esikoha. 

Üheks tänapäeva parimaks Hammond B-3 spetsialistiks peetav Raphael Wressnig on viiekordne ajakirja Downbeat aasta parima orelimängija autasu nominent. Tema isikupärane stiil hõlmab souli, New Orleansi funki, džässi ja bluusi elemente. Ta on oma nime all välja andnud umbes 20 albumit ja teeb sageli koostööd USA muusikamaailma tippnimedega, sealhulgas kitarrist Alex Schultz ja New Orleansi suurkujud Jon Cleary, George Porter Jr ja Walter “Wolfman” Washington.

Prado ja Wressningi pea 10 aasta taha ulatuvast koostööst on sündinud ka ühist 2 albumit.

Raphael Wressnig – Hammond B-3 organ, vocals
Igor Prado – guitars, vocals
Yuri Prado – drums

Facebook | Facebook | YouTube | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

T. Rogers & Fekete Jenö: Chicago Blues Union

UNGARI

Laupäev, 06.08 / 18:00 / Piiskopilinnus

Fekete Jenö on Ungari bluusi grand old man, elav legend, kitarrist, laulja ja laulukirjutaja. Võib öelda, et tema ongi üks Ungari bluusiskene asutajatest. Kolmekümneaastase karjääri jooksul on ta mänginud pea kõigiga, kes selles žanris midagi tähendavad, sealhulgas bluusipioneeridega Muddy Shoes, Misi Horváth jpt.

Chicago Blues Union on Jenö uusim projekt, koostöö Budapesti bändiga T. Rogers Blues Band – hullumeelsete bluusifanaatikute kokkutulek, kes üritavad astuda Chicago bluusiisade suurtesse saabastesse, avaldades austust Little Walterile, Willie Dixonile, Junior Parkerile, Sonny Boy Williamsonile, Paul Butterfieldile jt. 

Fekete Jenö – kitarr, laul
Kovács Ferci – kitarr
Szatai Zsolt – bass
Baráth Béla – trummid
Stew Hay – suupill

www | YouTube | Facebook

LAUPÄEV 06.08.2022

Country & Western Dekadenz

SOOME

Laupäev, 06.08 / 19:00 / Piiskopilinnus

Country & Western Dekadenz on tuntud Soome näitleja Ilkka Merivaara muusikalise eneseväljenduse vahend.

Bänd on asutatud aastal 1998 ja selle moodustavad Soome parimatest parimad muusikud. Iroonilise nime varjust esitab bänd ülistiilset bluusi, jazzi ja rockabilly mõjutustega Ameerika juurtemuusikat. Kitarrist Markku Kanerva on laialdaselt tuntud kitarrivirtuoos, kes on oma pika karjääri jooksul mänginud paljudes legendaarsetes bändides nagu Wigwam, Pekka Pohjola Group jt. Aastal 2009 pälvis Kanerva Jussi auhinna parima filmimuusika eest (tegemist on Soome Oscari ekvivalendiga). Bändi bassist Häkä Virtanen on enim salvestatud Soome basskitarrist. Trummar Thomas Rönnholm on mänginud erinevates koosseisudes bigbändidest indie-gruppideni nagu Pepe & Saimaa.

Ilkka Merivaara – laul
Markku Kanerva – kitarr
Heikki “Häkä” Virtanen – bass
Thomas Rönnholm – trummid

YouTube | Facebook

LAUPÄEV 06.08.2022

Kaisa Ling Thing

EESTI

Laupäev, 06.08 / 17:00 / Piiskopilinnus

Provokatiivne, (pool)poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidi labane, valab Eesti parim (olgugi et ainus) palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi. Tulevane eesti bluusi grand old lady Kaisa Ling pasundab lastetusest, käsikiimast ja represseeritud vanaisadest sügavat sinist bluusi. Pianist Rene Paul, kontrabassist Argo Toomel ja trummar Peep Kallas taaruvad läbi ajalooliste rütmi- ja harmooniakombinatsioonide kindlalt, neid kaasajastades ja maakeelde tõlkides.

2018 ilmus debüütalbum „Nii kole mees” ning 2021. aasta kevadel „Läänemure lained”. Lisaks on ansambel loonud koostöös Tallinna Ülikooli sotsiaalteadlastega Eesti esimese bluusikali „Kuldsete kätega mees”.

„Vanainimese Nublu” – Aapo Ilves
„Karlova pargi Amy Winehouse” – Henry Kõrvits
„Eesti bluusi Uku Suviste” – Madis Aesma

www | Facebook | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

Andrea Di Giuseppe & Simone Scifoni

ITAALIA

Laupäev, 06.08 / 14:00 / Raudteejaam

Andrea Di Giuseppe ja Simone Scifoni on hill country bluesi duo, mis ammutab inspiratsiooni Sonny Boy Williamsoni suupillist RL Burnside’i rütmideni. Laval on kaks meest, aga kostab, nagu terve bänd. Kaks paari käsi ja jalgu saavad samaaegselt hakkama nii kitarri, bassi, trummi kui suupilli ja pesulaua mängimisega. Kõik see kokku kõlab just nagu vanadel headel aegadel Mississippi suitsustes kõrtsides.

Facebook | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

Autt Of Office

EESTI

Laupäev, 06.08 / 13:00 / Puhvet Kapp

Autt Of Office on 2002 aastast tegutsev Tartu bluesi ja rokiband, kes osaleb aktiivselt ka Tartu Bluusiklubi viljakas sülemis. Kõik muusikud, mõned neist hobipillimehed, on pikaajalise esinemiskogemusega, mis on omandatud erinevatest Eesti bändidest mitmekümne aasta jooksul. Bänd esitab omaloomingulist muusikat ja laenlugusid ülemaailmsetelt meistritelt, kuid samas propageerib enda sõnul Eesti rocki- ja bluusiklassikat, hinnates eestikeelset sõna. Augustibluusiks valmib bändi teine album.
Urmas Kõrgesaar – kitarrid ja vokaal
Eiko Kuusik – juhtiv vokaal ja akustiline kitarr
Aavo Valtna – löökriistad
Üllar Kärt – suupillid, kitarrid
Peeter Jaska- bass, fretless bass

www | YouTube | YouTube | YouTubeSoundcloud

LAUPÄEV 06.08.2022

Esa “Blues Minister” Kuloniemi

SOOME

Laupäev, 06.08 / 15:00 / Raudteejaam

Esa “Bluusiminister” Kuloniemi on Soome bluusikitarrist ja laulja ning Yleisradio (Soome rahvusringhääling) bluusmuusikale spetsialiseerunud kauaaegne raadioajakirjanik. Ta on institutsionaalse staatuse saavutanud ansambli Honey B & T-Bones asutajaliige ning tegutseb ka paljudes teistes bluusikoosseisudes (nt dr Helander & Third Ward).

Kuloniemi on Yleisradios juhtinud erinevaid bluusisaateid alates 1986. aastast. Tema ajakirjanduslik töö on hõlmanud ka ajakirjadele kirjutamist ja tõlketööd, olles silmapaistev mustanahaliste muusika ajaloo ja biograafiate tõlkija (B.B. King, Muddy Waters, Howlin ‘Wolf, Chuck Berry, Ray Charles, Little Richard, Marvin Gaye jne). 2009. aastal pälvis Kuloniemi Pirkanmaan Blues Lovers Associationi Jemma auhinna oma laialdaste teadmiste, muusikaliste oskuste ja tõlketöö eest.
2019. aastal nimetati ta Soome Pillimeistrite Gildi auliikmeks tunnustamaks tema märkimisväärset panust Soome käsitööpilli-tööstuse hüvanguks.
2022. aasta Augustibluusil astub bluusiminister üles nii akustiliselt kui ka poolakustiliselt, demonstreerides seekord oma oskusi sooloartistina.

www | YouTube | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

Räpina Jack

EESTI

Laupäev, 06.08 / 13:00 / Aasia Villa

Räpina Jack on kui mõnusalt värskendav briis kodumaises muusikataevas. See on suurepärane näide kuidas kaks ägedat ja omanäolist artisti suudavad täita mistahes suurusega lava võimsa ja mitmekesise showga, kus lisaks kaasahaaravale muusikale võib leida ka improvisatsioonilise stand-up komöödia elemente. Räpina Jacki muusika on raju rock’n’roll, mida artistide lai muusikaline silmaring lubab esitada põnevas sümbioosis ornamentidega folgist ja kantribluesist hiphopini.

Räpina Jacki tegevus sai alguse 2020 aasta sügisel kui ilmus nende debüütsingel “Räpina Jack”, mis pälvis esitusi ka kõikides peamistes kodumaistes raadiojaamades ja viis koostööni kampaaniaga “Pikema sõpruse päev”, mille eesmärgiks on kutsuda kõiki maarjamaa mehi üles oma tervise eest hoolt kandma. Kampaania tunnuslooks sai laul “Hei sõbramees”, millele vändati ka lõbus videoklipp. 2020 aasta lõpuks valmis Räpina Jackil oma muusikat tutvustav 5 lauluga EP, nimega “Räpina Jack” 2021 aasta suvi oli Räpina Jackile tegevusrohke. Sai antud palju kontserte ning valmistatud kaks omanäolist muusikavideot. Eriti oluliseks peavad ansambliliikmed koostöös Uralic Centre ja Otepää metsakaitseaktivistidega valminud protestilaulu “Kullalaane blues”, mille kaunis ja emotsionaalne videoklipp on pälvinud suurt poolehoidu kõigi nende Maarjamaa inimeste seas, kes Eesti looduse ja metsa pärast muret tunnevad.

2021 aasta novembris toimus Stanford Music pillipoe ja rockiklubi Barbar poolt korraldatud traadimuusikat viljelevate bändide võistlus Stanford Music Battle, mille võitjaks krooniti muidugi – Räpina Jack! Hain Hoppe ehk Hash on tuline kitarrikangelane, kelle vahedad rihvid, närvekõditavad soolod ja kaasahaarav, heas mõttes arrogantne esinemislaad suudavad kütta üles ka kõige tuimema hingega inimeselooma. Kill Kaare alias KillBaba on vaimukas ja terase keelekasutusega sõnasepp, kelle suu läbi avaneb Räpina Jacki veidi urbaniseerunud kuid oma juurtelt ikka maalähedane maailmavaade. Lüürika, vahel räppiv, vahel meloodiline, ühel hetkel päevakajaliselt aktuaalne, siis müstiliselt muinasjutuline viitab Jacki kui areneva isiksuse eneseotsingutele. Vat see, armsad sõbrad, ongi tänapäevane, modernne rock’n’roll!

Facebook | YouTube | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

Vello Jurtom & AllJam

EESTI

Laupäev, 06.08 / 14:00 / Puhvet Kapp

Nagu nimigi ütleb on tegemist jämmipundiga, kes käib koos küll oma lõbuks, kuid ilmutab  ennast vahel ka ilmarahvale. Koosseis sai alguse Vello Jurtomi ja Jaak Arula kitarriduost, aja jooksul on aga koosseis kasvanud 5-liikmeliseks. Pika staažiga kõrtsipillimeestest koosneva bändi repertuaar on kirju – esitatakse muusikat bossast rockini. Üha enam on nende muusikasse lisandunud bluusi, st on siirdutud oma juurte juurde. Mehed ise ütlevad, et nende soov on pakkuda publikule viguritega bluusi!

Vello Jurtom – soolokitarr, vokaal
Jaak Arula – kitarr
Argo Toomel – basskitarr
Mark Chagall – trummid
Ülari Kirsipuu – saksofon

YouTube

REEDE 05.08.2022

Enn Vei Blues Band

EESTI

Reede, 05.08 / 16:30 / Aasia Villa

Aastaid varem koos musitseerinud mehed hakkasid Enn Vei Blues Band’i nime all tegutsema 2015. aastal. Bändiliikmeid seob kirg eelmise sajandi 50-60ndate bluusi vastu. Repertuaaris leidub põhiliselt vanade bluusimeistrite Jimmy Reed’i, Howlin Wolf’i, Muddy Waters’i ja Little Walter’i muusikat, aga meestele on eeskujuks ka hilisemad bluusilegendid nagu Red Devils, James Harman ning Kirk Fletcher. Bluusiklassikud on koosseisule siiski vaid inspiratsiooniks, tuntud muusikat esitatakse omas võtmes, koosseisus Priit Kald (trummid), Priit Part (kitarr), Sergo Sorrok (basskitarr) ning Enn Vei (vokaal ja suupill).

 

LAUPÄEV 06.08.2022

Panic Groove Sound Machine

EESTI

Laupäev, 06.08 / 14:00 / Aasia Villa

Vaatamata välismaiselt kõlavale bandinimele, on Panic Groove Sound Machine aastal 2021 loodud Eesti bänd, mis ühendab pillimehi, kes peavad lugu rhythm’n’bluesi laadsest muusikast, segades seda nii hard rocki, kui funky kõlapildiga. Mängitakse nii originaalloomingut kui ka enda poolseid tõlgendusi rock’n’rolli laiast maailmast.

Koosseis:
Aivar Niiholm- laul
Meelis Saueauk- kitarr
Tamur Marjasoo- kitarr
Sven Valdmann- bass
Jaanus Salm- trummid
Andrus Kanter- klahvpillid

Facebook | YouTube | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

Emil Rutiku viktoriin

EESTI

Laupäev, 06.08 / 12:00 / Puhvet Kapp

Augustibluusi lahutamatuks osaks on kujunenud Emil Rutiku poolt läbiviidav viktoriin. Laupäeva “varahommikul” kell 12 saavad festivali külalised nautida endise Africa pubi pakutavaid sööke-jooke osaledes samal ajal põnevas mälumängus. Küsimusi on kokku 20 ning umbes pooled neist puudutavad otseselt või kaudselt muusikat ja/või bluusi. Traditsiooniliselt mahuvad teemaderingi geograafia, sport ning USA ajalugu ja kultuur. Osalemistasu ei ole, kuid auhinnad on väärikad. Broneeri oma seltskonnale laud või tule lihtsalt kohale ja moodusta oma uute tuttavatega meeskond!

Emil muide – kui keegi veel ei tea – on Eesti laulja ja meelelahutustegelane ning pikaaegne ansambli Compomise Blue laulja, kes erinevate bändide ja projektide liikmena osalenud peaaegu kõikidel Augustibluusi festivalidel, teiste hulgas ka kõige esimesel – aastal 1994.

REEDE 05.08.2022

Sulev Kalder

EESTI

Reede, 05.08 / 15:00 / Puhvet Kapp

Sulev Kalder on ilmselt Eesti kõige salapärasem bluusikitarrist, kes oma äärmiselt maitsekat mängu demonstreerib harva ja valitud seltskonnas.

YouTube

REEDE 05.08.2022

Randal Randoja

EESTI

Reede, 05.08 / 16:00 / Puhvet Kapp

Randal Randoja on Tartu bluusi-trubaduur, kelle looming tuleb elust enesest. Tema muusikas kõlavad lood nii enda kui ka sõprade ja tuttavate kogemustest. Randal laulab eesti ja inglise keeles sellest, mida kõrv kuuleb, silm seletab ja millest rahvasuu kõneleb. Tegutsedes ka mitmetes bändides, on siiski talle südamelähedane trubaduurina üles astumine kitarride ja jalatrummi saatel. Aastate jooksul on tal sooloartistina olnud võimalus astuda üles suurematel ja väiksematel kontsertidel ja festivalidel üle Eesti.

www | YouTube

REEDE 05.08.2022

Jüri Rosenfeld

EESTI

Reede, 05.08 / 16:00 / Aasia Villa

Jüri Rosenfeld on üks Eesti bluusi pioneeridest. Tartust pärit ja praegu Lappeenrantas psühhiaatrina töötav Rosenfeld mängis bluusi juba 70ndatel ning jätkab seda tänini.

Facebook | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

Rosie & The Rude Grooves

EESTI

Laupäev, 06.08 / 15:00 / Aasia Villa

Rosie & The Rude Grooves on Tallinnast pärit kollektiiv, kes interpreteerivad 60ndate ja 70ndate bluesi/rocki klassikat. Liikmeteks on kitarril Kristjan Pärkson, klahvpillidel Taaniel Pogga, basskitarril Deniss Korepanov ning trummidel Toomas Lubja. 

Facebook | YouTube | YouTube

LAUPÄEV 06.08.2022

Rubundi

EESTI

Laupäev, 06.08 / 13:00 / Raudteejaam

Laulja, laululooja ja kitarrist Liisa Tetsmann on oma muusikale loonud maailma, mis kannab nime Rubundi. Peamiselt öistest inspiratsioonitulvadest hoogu saanud loomingus peitub omajagu kelmikust, näpuotsatäis melanhooliat, parajasti uima, aga ka Gavroche’i krapsakust. Inimhinge keerukast siseilmast jutustavad laulud on saanud puudutada nii tolmunud džässist, bluusist kui ka folgist ning meelitavad kuulaja endaga meelesoppidesse, kuhu sattumiseks tuleb kiirelt peatänavalt maha astuda, niiskele rohule külitada ja lasta meeltel segamatult inimeseks olemise võluvas rägastikus rännata. Liisa loodud ansambli Rubundi sulest on tänaseks ilmunud kaks albumit: “Mõttemets” (2019) ja “Müha (2021).

Spotify | YouTube | Instagram | Television | Facebook

REEDE 05.08.2022

Bluule

EESTI

Reede, 05.08 / 16:00 / Kultuurikeskus

Bluule on luulekontsertide sarja “Romantiline Luulekava” eriprogramm, mis elustub Augustibluusi festivalil juba kaheksandat korda. Bluule astub lavale festivali avapäeval spetsiaalselt Augustibluusi jaoks valitud koosseisus: Rain Tolk, Georg Merilo (sõna) ning ameeriklane Steve Vanoni (saksofon).

Sõna “bluule” on Merilo poolt lugupidamisest Augustibluusi festivali vastu spetsiaalselt välja mõeldud termin (bluus + luule). Taolist formaati esitab Romantiline Luulekava ainult Haapsalus, vaid kord aastas ja alati unikaalses koosseisus. Kõik senised Bluule kontserdid on antud täismajale. Varasemalt on bluusipeo luulekontsertidel sõnaga üles astunud Merle Palmiste, Raivo Trass, Kärt Kross-Merilo, Juss Haasma, Lauri Liiv, Hardi Volmer ja Rohke Debelakk. Bluusimuusikaga on neid saatnud ja soleerinud Raul Vaigla, Alar Kriisa, Vilho Meier, Mai Leisz, Ain Agan, Carlos Ukareda, Taavi “Taff” Aavik ja Kalle Vilpuu

REEDE / LAUPÄEV

Bert Järvet

EESTI

Reede /Laupäev

Augustibluusi pealava konferansjee on kahel aastal EMEA aasta muusikaajakirjaniku tiitli pälvinud Bert Järvet. Paidest pärit mees alustas raadiotööd kohalikus KUMA raadios, kuid tegutseb nüüd juba aastaid Tallinnas, Raadio 2 hommikuprogrammi saatejuhina. Raadiomehele ei ole ka lavalauad võõrad – nimelt on ta pikka aega mänginud bassikitarri ansamblis Nevesis. Varem on Augustibluusi konfereerinud Gunnar Graps, Emil Rutiku, Mart Mardisalu, Jan Uuspõld, Mait Malmsten ja Georg Merilo.

NIGHTCLUB / REEDE 05.08.2022

Jam Session + DJ Robert Kõrvits

EESTI

Reede, 05.08 / 00:00 / Ööklubi kultuurikeskuses

Reede öösel vastu laupäeva toimub Haapsalu Kultuurikeskusesse loodud festivali ööklubis pidu mitmes ruumis korraga. Kell üks öösel juhatab rõdusaalis Friday Night Live Jam Session’i sisse Jimmie Bluesman & Cathouse (USA/EST). Tänavu augustikuus 82-aastaseks saav Bluesman astus Augustibluusil esimest korda  üles juba aastal 1999 ning käesoleva aastatuhande esimesel kümnendil polnud vist ühtegi Augustibluusi, kus mees poleks laulnud. Cathouse’i liikmetega ollakse vanad sõbrad, koos on mängitud palju aastaid ja salvestatud on ka ühine stuudiolbum.

Kogu ülejäänud majas ning populaarses siseõues kostab aga kella neljani öösel plaadimuusika, DJ-puldis Robert Kõrvits. Igapäevaselt raadiojaamas Rock FM hommikuprogrammi juhtiv mees on varem toimetanud ajakirja FHM, teinud telesaateid “Filter” ja “Radar” ning mänginud basskitarri bändides Blind ja Dead Furies. Roberti plaadikohvri sisu on aga sama kirju, kui Kõrvitsate dünastia muusikaline taust.

NIGHTCLUB / LAUPÄEV 06.08.2022

Jam Session + DJ Paul Oja

EESTI

Saturday, 06.08 / 00:00 / Ööklubi kultuurikeskuses

Ka Augustibluusi viimasel ööl toimub Haapsalu Kultuurikeskusesse loodud festivali ööklubis pidu korraga kahes ruumis. Kell üks öösel on rõdusaalis Saturday Night Live Jam Session’i lubanud sisse juhatada samal õhtul festivali pealaval esinenud Igor Prado ja Raphael Wressnig koos festivali programmijuhi, kitarrist Raul Ukareda ning USAst pärit trummari Mike Mileyga. Ülejäänud majas ning populaarses siseõues kostab aga varajaste hommikutundideni taas plaadimuusika. Festivali ööklubi DJ-puldis on sel ööl legendaarse hip-hop bändi Toe Tag asutajaliige Paul Oja. Alates 1996. aastast koos Henry Kõrvitsaga (aka Genka) bändi teinud muusiku plaadikohvrisse mahub sel korral rikkalik assortii kodu- ja välismaist muusikat ning mehe sõnul annab ta endast parima, et leida peo külalistele mitmekesine ja sobiv playlist, mille saatel mõnusasti aega veeta saab. Genka ja Paul Oja hiphop on alati olnud piire nihutav, eksperimenteeriv ja omanäoline ning neil on koos ette näidata hulgaliselt tunnustusi ja tiitleid, mille hulka kuuluvad ka mitmed Eesti Muusika Auhinnad nagu “Parim hiphop album” (2004, 2009, 2018) ning “Parim bänd” (2004). Haapsalu Kultuurikeskuses, Augustibluusi ööklubis, väljub Oja mugavustsoonist mängides žanriülest, väga head muusikat, et muuta seekordse Augustibluusi viimane öö unustamatuks.

PÜHAPÄEV 07.08.2022

Rebecca Kontus

EESTI

Pühapäev, 07.08 / 14:30 / Haapsalu Toomkirik

Rebecca Kontus on laulja ja helilooja, kes ütleb, et tal on alati olnud keeruline end žanriliselt kirjeldada, kuna talle meeldib eksperimenteerida erinevate stiilidega. Rebecca heliloomingust võib saada kogemuse rokkmuusikast jazzini. Ta häält on võrreldud pehmet mahedat šokolaadiga, mis võib vahel olla ka võimas kui metall alasil ja tema stiililiselt kirju muusika on tänaseks salvestatud juba 5-le sooloalbumile.

Augustibluusil esineb Rebecca Kontus koos kitarrist Paul Danieliga. Kavas on peamiselt omalooming, lisaks ka koraalide töötlusi.

www | YouTube

PÜHAPÄEV 07.08.2022

Carlos Ukareda

EESTI

Pühapäev, 07.08 / 12:00 / Villa & Restoran Soffa

Carlos Ukareda on noor laulja, kitarrist ja laulukirjutaja. YouTubes coveritega alustanud Carlos sai laialdasemalt tuntuks lauluvõistluse ,,Eesti otsib superstaari” finalistina. Ta on muusikaga tegelenud kogu elu ja kavatseb sellega jätkata kuni päevi antakse.
Vaatamata üürikesele karjäärile on Carlos juba jõudnud esineda paljude Eesti suurkujudega ja isegi Ed Sheeraniga duetti laulda.

Paljud usuvad, et Carlos on Eesti muusika tulevikulootus ja tema läbimurre maailma lavadele ainult aja küsimus.

Facebook | YouTube