Josmarine (EST)

facebook | spotify| www

Josmarine vokaal ja looming on pärit džässi ja souli piirimailt, piiludes aeg-ajalt ka bluusi ja hip-hopi maastikele. 2018. aastal avaldas Josmarine oma debüütalbumi “Absence”, mis sündis koostöös Pärtel-Peeter Pere ja Jakob Juhkamiga. Josmarine triosse kuuluvad muusikud Vahur Krautman ja Mike Both.

Vahur Krautman on andekas kitarrimängija, laulja ja laulukirjutaja. Erinevaid kitarre on ta omal käel õppinud ja mänginud juba üle 15. aasta. Selle kõrvalt on ta tegelenud ka muusikatöötlusega. Oma kodustuudios nokitseb ta põhiliselt rokkmuusika, džässi, bluusi ja filmimuusika sugemetega instrumentaalide kallal, milles põhirõhk on loomulikult kitarril.

Josmarine trio rütmiline pulss Mike Both on Austraaliast pärit bassimängija, kes on Eestis juba mitmeid aastaid erinevates koosseisudes tegutsenud. Tema muusikalisteks mõjutusteks võib peamiselt pidada nii 1960-ndate bluusi ja rokki kui ka tänapäeva neo-soul muusikat.


Josmarine’s vocals and creation are both from the edge of jazz and soul worlds, sometimes including hints from blues and hip-hop genres. In 2018 she released her debut album “Absence”, which was born in collaboration with Pärtel-Peeter Pere and Jakob Juhkam. Josmarine trio includes musicians Vahur Krautman and Mike Both.

Vahur Krautman is a talented guitar player and singer-songwriter. He is a self-taught guitar player and has been playing different guitars for 15 years. Besides that he has been working as a music editor. In his home studio he is usually working on rock, jazz, blues and film music influenced instrumentals, where the main star is a guitar.

Josmarine trio’s pulse is Mike Both – an Australian born bass guitarist, who has been living and working with different groups in Estonia for years. His musical influences are mainly 1960’s blues, rock and contemporary neo soul.